Å»ołnierz przyszłości z Polski (BUMAR)

Awatar użytkownika
Zocik
Posty: 3592
Rejestracja: 31 lip pn 2006, 12:00 am
Kontakt:

Żołnierz przyszłości z Polski (BUMAR)

Post autor: Zocik » 22 lut śr 2012, 11:10 pm

http://finanse.wp.pl/kat,104596,title,Z ... omosc.html

Państwowa spółka Bumar Żołnierz wkrótce zaprezentuje uzbrojenie żołnierza XXI wieku. Nowy sprzęt ma być lekki i nowoczesny. Bumar liczy na zamówienia dla polskiej armii, a także na kontrakt z Kazachstanem o wartości 300 mln zł.
Jak informuje "Puls Biznesu", Bumar Żołnierz już w marcu przedstawi pierwsze efekty prac nad nowym uzbrojeniem żołnierzy realizowanych w ramach programu Tytan. W jego skład ma wejść system sensorów noktowizyjnych, laserowych i termowizyjnyych. Dodatkowo na hełmach żołnierzy zostaną zamocowane kamery, które umożliwią nagrywanie misji oraz monitoring pola walki.

Zaawansowane urządzenia noktowizyjne i termowizyjne tworzone są zakładach warszawskiej Przemysłowe Centrum Optyki (PCE). Natomiast w radomskiej fabryce broni prowadzone są prace zmierzające do stworzenia karabinu modułowego, który ma zastąpić Beryla. Nowy karabin pozwoli na samodzielny montaż i dopasowanie długości lufy zależnie od rodzaju akcji. Dodatkowo opracowywany jest także model nowego pistoletu.


REKLAMA Czytaj dalej
Zobacz także

Poligony pójdą pod młotek
Polska będzie miała stocznię. Jest zamówienie na statek
Amerykański gigant chce poznańskich śmieci
Bumar podpisał z Indiami!


Bumar Żołnierz na inwestycje w nowe technologie chce co roku przeznaczać 30 mln zł. Jak przekonują przedstawiciele spółki, do tego niezbędne są zamówienia od polskiej armii, bo to warunek niezbędny, by do sprzętu z Polski przekonać zagranicznych partnerów.

Bumar Żołnierz liczy teraz na kontrakt z Kazachstanem. Nie chodzi jednak o nowe wyposażenie żołnierzy, ale dostawę urządzeń optycznych i termowizyjnych do modernizowanych czołgów T-72. Firma ma szansę dostarczyć 300 takich urządzeń. Każde z nich warte jest milion złotych. Jeśli dojdzie do podpisania kontraktu będzie to solidny zastrzyk finansowy dla spółki, której portfel w 2011 roku sięgał zaledwie 193 mln zł.

ODPOWIEDZ