Power Fist

Awatar użytkownika
Zocik
Posty: 3592
Rejestracja: 31 lip pn 2006, 12:00 am
Kontakt:

Power Fist

Post autor: Zocik » 19 cze ndz 2011, 9:16 am

http://jegoego.pl/kat,112874,title,Praw ... omosc.html

Palki? Tarcze? Gaz pieprzowy? Wszystkie te elementy wyposazenia pracownikow ochrony wkrotce zastąpi jedno – uniwersalne. BodyGuard to specjalna elektroniczna rekawica, ktora kryje w sobie naprawde wiele niespodzianek dla potencjalnego przestepcy.

Pomyslodawcą tego niezwyklego urządzenia jest filmowiec David Brown. Chcial on stworzyc jedno uniwersalne i poreczne urządzenie, ktore skutecznie poskromi kazdego przestepce. Prace nad rekawicą zajely mu ponad siedem lat, podczas ktorych powstalo ok. 30 prototypow. Jednak dopiero BodyGuard okazal sie strzalem w dziesiątke.

Rekawica zostala zaprezentowana policjantom w kilku amerykanskich miastach. Jako pierwsi na zakup tego wyposazenia zdecydowali sie mundurowi z Los Angeles. Mają oni korzystac z BodyGuarda jeszcze w tym roku.

Co potrafi to ultranowoczesne urządzenie do przywracania ladu i porządku? Przede wszystkim zawiera paralizator, ktory aplikuje przeciwnikowi 500 tys. woltow. Ma rowniez wbudowaną latarke, laserowy celownik i kamere, dzieki ktorej mozna zapisac dowolne zajście z udzialem funkcjonariusza. Kamera ma za zadanie rejestrowac rowniez wygląd przestepcow. Dodatkowo rekawica pokryta jest specjalnym materialem na bazie nylonu, ktory potrafi nie tylko zamortyzowac ciosy przeciwnika, ale rowniez powstrzymac lecące w strone funkcjonariusza gro?ne odlamki.

Rekawica ma za zadanie studzic agresje napastnika juz samym swoim wyglądem. I faktycznie – uzbrojony w nią policjant przypomina nieco Robocopa, tudziez Terminatora. Ciekawe jednak, czy to wystarczy, by poradzic sobie w konfrontacji z prawdziwymi bandytami.


Obrazek

Awatar użytkownika
Kharim
Posty: 705
Rejestracja: 21 maja pt 2010, 12:00 am
Facebook: New Warsaw Republic

Post autor: Kharim » 19 cze ndz 2011, 12:16 pm

a gdzie hydrauliczne wspomaganie aby miazdzyc kości i czaszki paskudnych mutan.. tfu! przestepcow?

niemniej jednak calkiem przyzwoity sprzet
Życzymy państwu miłej nocy- NWR.

Awatar użytkownika
Marvin
Posty: 339
Rejestracja: 15 kwie ndz 2007, 12:00 am
Facebook: Nurnberg
Kontakt:

Post autor: Marvin » 20 cze pn 2011, 10:36 pm

Cena?
Thing!
Don't use yours genitals to stop a chainsaw blade

Awatar użytkownika
Zocik
Posty: 3592
Rejestracja: 31 lip pn 2006, 12:00 am
Kontakt:

Re: Power Fist

Post autor: Zocik » 16 mar pt 2012, 10:37 am

http://tech.wp.pl/kat,1009783,title,Rek ... omosc.html

Co prawda rękawica zamieniająca zwykłego śmiertelnika w mocarza opracowywana jest na potrzeby astronautów, ale kto wie, może doczeka się wersji, która ułatwi pracę robotnikom, a nawet stanie się dostępna w zwykłej sprzedaży.

Owoc współpracy między NASA oraz inżynierami General Motors będzie się nazywać „Wzmacniacz uścisku”, „K-glove” albo „Robo-Glove” (najwyraźniej jeszcze się nie zdecydowali). Rękawica zawiera czujniki , które informują system o wywieranym nacisku, co uruchamia wspomaganie ruchów użytkownika przez mechaniczne ścięgna.

Dzięki pomocy rękawicy, do wykonania czynności wystarczy o ponad połowę mniejszy wysiłek ze strony noszącego. Pracownik wolniej się męczy i może pracować dłużej. A to przyda się nie tylko podczas napraw wykonywanych w przestrzeni kosmicznej. Prawdopodobnie zostanie też wykorzystane na liniach montażowych w fabrykach samochodów.

Obecny, drugi prototyp nie jest jeszcze doskonały, szczególnie dlatego, że waży aż kilogram. Rękawica powinna pomagać, a nie stanowić obciążenie. Inżynierowie obiecują, że już trzecia wersja będzie się nadawała do użytku, m.in. dzięki zastosowaniu lżejszych akumulatorów. Gdy konstruktorom uda się urządzenie odchudzić, kolejny krok do budowy zbroi Iron Mana będziemy mieć za sobą.

ODPOWIEDZ