OKO MOSKWY - Czarnobyl2

Awatar użytkownika
Jagi
Posty: 1525
Rejestracja: 15 sie pn 2005, 12:00 am
Facebook: 3C
Kontakt:

Oko Moskwy.

Post autor: Jagi » 26 paź ndz 2008, 10:37 am

=3]http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,tit ... ?T[page]=3


Tajemnicze Oko Moskwy 2008-10-24 (10:58)

Dyskutując o cudach wzniesionych przez ludzkie dlonie pamieta sie zawsze o Wielkim Murze Chinskim, Koloseum czy piramidach w Egipcie. Tymczasem za naszą wschodnią granicą, nieopodal Czarnobyla znajduje sie obiekt wzniesiony w czasach, gdy komunistyczny rezim mial sie jeszcze dobrze. Ukrainski obiekt, wspomnianym wcześniej zabytkom architektury światowej na pewno nie ustepuje monumentalizmem, ale jego charakter plasuje go raczej wśrod przybytkow kultury industrialnej. Konstrukcja, wzbudzająca dziś mieszane uczucia estetyczne wśrod obserwatorow, nie powstala jednak by cieszyc oko. Zostala wzniesiona jako efekt szalenczego wyścigu zbrojen. Nazywana jest Okiem Moskwy.

Prawda jest taka, ze pomimo wielu lat, ktore uplynely od czasu, gdy zgasl plomien przyświecający zbrodniczemu ustrojowi, niewiele da sie powiedziec o tym ściśle tajnym i skrzetnie strzezonym projekcie. Informacje, ktore pojawily sie na jego temat są szczątkowe, a wiadomo, ze w XXI w. brak danych czesto ozywia spekulacje, ktorymi Internet jest przesiąkniety. Nie inaczej jest w przypadku Oka Moskwy.

Oko Moskwy nazywane rowniez Czarnobylem 2 lub "rosyjskim dzieciolem" to w rzeczywistości dwie gigantyczne anteny, ktore rozciągają sie na szerokości ok. 900 m. Jedna z nich ma wysokośc 135 m, a druga - 85 m. Stanowic mialy cześc kompleksu zbudowanego w ramach systemu obronnego, czyli tzw. tarczy antyrakietowej. Kazda z anten miala inne zastosowanie. Wieksza miala funkcje odbiorczą i obejmowala swoim zasiegiem obszar znajdujący sie w promieniu 3000 km, podczas gdy 85 m obiekt byl przeznaczony do wysylania sygnalow. Pierwszą transmisje zanotowano 4 czerwca 1975 r. I rzeczywiście nadawany sygnal dalo sie slyszec w odbiornikach radiowych na falach krotkich. W trakcie audycji radiowych slychac bylo zaklocenia w postaci charakterystycznego stukotu (stąd tez alternatywna nazwa "rosyjski dzieciol"). Potezną moc i zasieg anten najlepiej obrazuje fakt, ze emitowana przez nie wiązka promieniowania byla tak silna, ze docierala nawet do Stanow Zjednoczonych. Tymczasem zdaniem jednego z rosyjskich ekspertow, jej potezne promieniowanie moglo doprowadzic do burzy w dowolnym miejscu na świecie.

Nieopodal miejsca, w ktorym wzniesiono gigantyczne siatki, zlokalizowany jest okrągly plac, na terenie ktorego umiejscowione byly prawdopodobnie wyrzutnie rakietowe. Dzieki wspolpracy z monstrualnymi parkanami, pociski byly gotowe do unicestwienia obiektow potencjalnie zagrazających bezpieczenstwu panstw wchodzących w sklad sil Ukladu Warszawskiego.

Podobno to, co widac golym okiem, czyli anteny i plac z wyrzutniami, to tylko cześc tego tajemniczego kompleksu. W sklad ośrodka mialy wchodzic rowniez cztery podziemne centra. Kazde z nich posiadalo inny zakres kompetencji. Nie wyklucza sie, ze jedna z podziemnych zon wyposazona byla w antene zdolną oddzialywac na ludzki mozg. Poprzez emisje fal o odpowiedniej czestotliwości, mogla skutecznie zaklocac jego prace. Niektorzy tą samą funkcje przypisują gigantycznym antenom, ktore wg roznych teorii mogly byc cześcią wielkiego eksperymentu psychotronicznego. Mial on polegac na wplywaniu falami radiowymi na ludzki umysl, wywolując w czlowieku obojetnośc i apatie oraz stany depresyjno-lekowe. Inna z podziemnych stref miala byc odpowiedzialna za komunikacje w trakcie realizacji programow kosmicznych. Jaką role mogly odgrywac jeszcze gigantyczne siatki, ktorych cien pokrywa spore polacie okolicznych lasow? Np. skutecznie uniemozliwiac obywatelom dostep do wiadomości naplywających ze świata zachodu. Wspomniane olbrzymie pole oddzialywania anten, teoretycznie pozwalalo na uruchomienie impulsow, ktore mogly zaklocac przeplyw, wrogich dla czerwonego imperium informacji.

Kolejna teoria towarzyszy związkom Oka Moskwy z elektrownią atomową w Czarnobylu. Wiele osob po prostu nie wierzy w przypadkowośc ich sąsiedztwa. Dystans, jaki dzieli te dwa obiekty wynosi ok. 10 km. W kwestii wzajemnego oddzialywania na siebie obu konstrukcji pojawil sie dwuglos. Niektorzy uwazają, ze elektrownia atomowa w Czarnobylu powstala wlaśnie na potrzeby gigantycznego radaru, ktorego olbrzymia moc (podziemna aparatura miala moc 4000 MW) generowala nieslychane zapotrzebowanie na energie. Wedlug innej pojawiającej sie hipotezy to wlaśnie potezna moc anten mogla doprowadzic do awarii w elektrowni, a w efekcie do katastrofy.

Tymczasem analitycy twierdzą, ze chaos i polityka dezinformacyjna, jaka miala miejsce po katastrofie w czarnobylskiej elektrowni, byly wlaśnie wynikiem paniki, w jaką wpadly wladze, obawiające sie ujawnienia wielkiej tajemnicy Oka Moskwy.

Dziś Oko Moskwy jest jednym z wielu reliktow minionej epoki, ktory skutecznie oddzialuje na wyobra?nie turystow. Wycieczki coraz chetniej odwiedzają miejsce stacjonowania gigantycznego radaru. Warto nadmienic, ze przewodnicy towarzyszący wyprawom, wciąz niechetnie udają sie w to miejsce, jakby ciągle rządzil nimi strach i obawa o wlasne bezpieczenstwo. Rzeczywiście kwota ponad 1 miliarda dolarow, ktorą tam zainwestowano, sprawia, ze trudno uwierzyc w to, ze konstrukcje ot tak porzucono.
(wp.pl)

Awatar użytkownika
Jezus
Posty: 1585
Rejestracja: 23 paź ndz 2005, 12:00 am
Facebook: GrunBerg
Kontakt:

Post autor: Jezus » 26 paź ndz 2008, 10:42 pm

http://www.n4m.fr.pl/www/?p=61
Obrazek
Oleksander Lalak

Ciekawym czlowiekiem jest major Oleksander Lalak, posel ukrainski. W 1996 wydal on pewne oświadczenie na temat sprawy “Czarnobyl-2“. Doszukalem sie dwoch artykulow w ukrainskich gazetach, ktore przekazują jego treśc (i pewnie tez ubarwiają).

Rzekomo pewne cześci kompleksu dzialaly jeszcze w roku 1996, choc formalnie nie nalezaly do nikogo. W kazdym razie pewne jest, ze Okiem nie kieruje rząd ukrainski. Martwa strefa jest jak panstwo w panstwie, albo tez jak czarna plama na mapie. Ukraina nie jest w stanie kontrolowac tego, co dzieje sie w bialoruskiej cześci strefy. Moglyby stamtąd regularnie przyjezdzac samochody z lud?mi do obslugi sprzetu.

Zaskakujące jest tez stwierdzenie, ze widoczne cześci, czyli dwie anteny i budynki, to wierzcholek gory lodowej. Bowiem pod ziemią, gdzieś w odleglości od jednego do dwoch kilometrow, znajduje sie podziemne centrum dowodzenia czterema strefami. Pierwsza to radar. Druga (tu sie zaczynają Gwiezdne Wojny) - stacja komunikacji kosmicznej dla projektu “Kruh”. Nastepnie gdzieś w poblizu ma znajdowac sie bioenergetyczna antena (tak to zostalo nazwane) oraz dzialo laserowe, zdolne do niszczenia szpiegowskich satelitow na orbicie. Artykul sugeruje, ze antena psychotroniczna nie jest widoczna, ale gdzieś ukryta.


Ja jebie ale bym sobie tam poeksplorowal:)

ODPOWIEDZ