Fallout - legenda wiecznie zywa

o gierkach komputerowych w klimatach post-apo i innych kultowych dla BoB
Awatar użytkownika
Kebab
Facebook: Beer Sex and BEER

Post autor: Kebab » 23 lis ndz 2008, 6:09 pm

mi sie troche podejscie do gry zmienilo jak zginol moj kumpel co go w megaton zwerbowalem :) przynajmniej mam spokoj i nie zabera mi expa.
dla testu tez sprobowalem nie biegac tylko wszedzie powoli dreptac sobie. fakt ze szybko meczy taka zabawa ale klimacik robi.

apropo muzy to wlaśnie najbardziej nad tym ubolewam, muzyczka bardziej pasowala by do klimatu fantasy a nie postapo.

komputerki robią fajnego klimatu ale ta minigierka w odgadywanie hasel strasznie mnie wqorwia. czasami nawet nie probuje tylko odrazu omijam kompy i ide przetrzebic jakiegoś lokersa.
.Kaweh Wahid.

Awatar użytkownika
Mrok
Facebook: Gda?sk
Kontakt:

Post autor: Mrok » 23 lis ndz 2008, 6:46 pm

Ja komputerki zalatwiam tak: Staje przed, wciskam "F5" (szybki save), odpalam, naciskam 4 losowe hasla, jak sie zablokuje to "F9"(szybki load) i od nowa. Nie sądze zebym rozbrajal jakiś dluzej niz 45 sekund.
Jestem Władcą wszechświata, Niszczycielem galaktyk!
------------------------------
"Jeśli chcesz mieć coś czego inni nie mają, rób coś czego inni nie robią"

Awatar użytkownika
Marvin
Facebook: Nurnberg
Kontakt:

Post autor: Marvin » 23 lis ndz 2008, 10:59 pm

ja zwyczajnie wczytuje przy kompach chociaz zdarza mi sie do zadko, gierka przy nich jest zwyczajnie prosta ;]
Thing!
Don't use yours genitals to stop a chainsaw blade

Awatar użytkownika
Kebab

Post autor: Kebab » 23 lis ndz 2008, 11:32 pm

albo ja jestem jakis inny albo na ps3 jest inaczej :) mnie jakos ta mini gierka odpycha. za to lockpick jest fajny i przyjemny.

z fajnych zeczy w f3 to mnie sie podoba roznorodnośc w środ śmieciowego zarcia szkoda ze w uzbrojeniu niema takiego wyboru zabawek (chociaz pancerzy jest calkiem przyjemna ilośc). i smuci mnie fakt iz nie znalazlem jeszcze ukochanego desert eagla i martwie sie ze tej broni niema.
.Kaweh Wahid.

nes

Post autor: nes » 23 lis ndz 2008, 11:41 pm

Mroq: po trzech nieudanych probach jak wylączysz i wlaczysz komputerek masz 4 szanse od nowa, chociaz sejwy wczytują sie blyskawicznie, wiec na to samo wychodzi...

Kebs: do deserta by musieli specjalny rodzaj amunicji dorobic, aa jak do tej pory zwiedziszy ~95% lokacji nie znalazlem ani broni, ani amunicji. chyba, ze jest gdzieśzkitrana jako taki easter egg, jak np pancerz wspomagany z F1 ;)

Awatar użytkownika
Marvin
Kontakt:

Post autor: Marvin » 24 lis pn 2008, 4:43 pm

hehe a gadajacy PA ktos zlokalizowal? :D jak odzyskam plytke to sie po niego wybiore ;p a wogole to latam w tym z jedynki i z UFO Blasterkiem w lapce :D
Thing!

nes

Post autor: nes » 24 lis pn 2008, 5:06 pm

ta, prototyp "medyczny poler armor", strasznie duzo gada i sam aplikje med-x'a ;). jego "lets kick some ass!" jest motywujące do walki ;]

Awatar użytkownika
Mrok
Kontakt:

Post autor: Mrok » 24 lis pn 2008, 10:27 pm

Loo to wygląda na kolejny fajny motyw :))) Musze go znale?c :D

Gdzie jest wiecej ammo do Alien Blastera? Ja uzywam go wyjątkowo bo kazdy robot jest na strzala w glowe. Ale mam tylko 110 startowych pociskow.

nes

Post autor: nes » 24 lis pn 2008, 10:36 pm

btw, znalazlem ostatnio ghula Harold'a... co by oznaczalo, ze jest jedyną postaciąktora wystepowala jak do tej pory w czterech falloutach (licząc taktiksa;]), bardzo podobal mi sie motyw fabularny z nim:)

Awatar użytkownika
Mrok
Kontakt:

Post autor: Mrok » 25 lis wt 2008, 9:49 am

Dokladnie, to byla pierwsza akcja ktora mnie naprawde milo zaskoczyla :) Fabularnie świetnie rozwiązane, do tego dialogi na poziomie calkiem :)

Ps. znalazlem wczoraj pancerz medyczny! :D Zupelnie przypadkiem, napisalem ze musze go znale?c, a jak sie okazalo bylem w lokacji gdzie sie znajdowal :))) Szkoda ze nie umiem go jeszcze wlozyc.

Awatar użytkownika
Marvin
Kontakt:

Post autor: Marvin » 25 lis wt 2008, 10:41 pm

no musze go poszukac bo tylko o nim czytalem(o MPA :P)a harold jest super :D zabilem go sobie a co! :P
trzeba by odzyskac plytke i troche pogiercowac :)
Thing!

Awatar użytkownika
Chewie
Facebook: voult 69
Kontakt:

Post autor: Chewie » 26 lis śr 2008, 9:29 am

heheh a ja wczoraj generalnie polowalemna mutanty:) lzilempo jakiejs bibliotece.. i stwierdzilem ze tzreba wkoncu troche glownego questa ruszyc.. ale ze nei chcialem isc metrem to poazlem miastem.. i chyba nie natknolem sie na bitwe bos z enclava byli tylko raidersi i martwe mutole.. chyba dzisiaj podejde metrem...

Awatar użytkownika
Kebab

Post autor: Kebab » 26 lis śr 2008, 4:54 pm

nes amucnicja do deserta jest .44 magnum
.Kaweh Wahid.

Awatar użytkownika
Mrok
Kontakt:

Post autor: Mrok » 26 lis śr 2008, 5:41 pm

Nie slyszalem nic o DE w F3 i rozumiem jak Kebs musi sie czuc :(

Awatar użytkownika
Marvin
Kontakt:

Post autor: Marvin » 26 lis śr 2008, 7:59 pm

niema deserta... natomiast ufoblaster ma ulepszona wersje :D i wogole sa specjalne bronie ktorych jest kilka :)
Thing!

Awatar użytkownika
Kebab

Post autor: Kebab » 26 lis śr 2008, 11:19 pm

no to kolejny minus do lansu :/ . Przynajmniej jest mauser, ale strasznie kiepskie obrazenia ma :(
.Kaweh Wahid.

Awatar użytkownika
Marvin
Kontakt:

Post autor: Marvin » 27 lis czw 2008, 2:33 pm

mauser? chyba hounting rifle ;p a wlasnie jest rozwojowa wersja czyli Uwaga! Winchester :D
Thing!

Awatar użytkownika
Kebab

Post autor: Kebab » 27 lis czw 2008, 5:36 pm

mauser pisolet bucu, w f3 pod nazwą chanise pistol
.Kaweh Wahid.

Awatar użytkownika
Marvin
Kontakt:

Post autor: Marvin » 27 lis czw 2008, 9:00 pm

aa niewiem nieuzywam pistoletow :P chyba ze UB :P
Thing!

Baron
Kontakt:

Post autor: Baron » 28 lis pt 2008, 1:51 am

Mnie chyba ten świat najbardziej rozczarowuje. Kurwa, jaki to ma sens? W V101 przezylo kilka pokolen. To daje co najmniej sto lat, moze nawet wiecej. Po czym w koncu wydostajesz sie na zewnątrz, a tam nadal zarcia nalezy szukac w starym markecie, cywilizacja kwitnie w najlepsze (tylko troszke inaczej wygląda), ogolnie... Kutasowka moim zdaniem. Gra sie wlaściwie nawet przyjemnie, ale za przyczepienie do tego produktu znaczka "Fallout", ktoś powinien zostac wykastrowany.

Awatar użytkownika
Chewie
Kontakt:

Post autor: Chewie » 28 lis pt 2008, 9:43 am

No ja wlasnie odkrylem big minus tej gry.. taki nad ktorym nie mozna przejsc obojetnie tylko poprostu mocno smuci.. jest tyle lokacji...mocno klimatycznych z wygladu... ale sa to miejsca gdzie wlasiciwie musisz napierdalac i nic wiecej.. nie ma miasteczek i wiosek w ktorych jest jakas spolecznosc [no jest megoton ale to narazie jedno co odkrylem po paradise falls i big town sie nie liczy tam tylko kilku ludzikow..] z tym minusem da sie grac..ale smuci on strasznie... bo jak widzisz jakies budynki co moga byc jakas lokacja.. to nie tak jak w poprzednich fallach byla to zazwyczaj jakas oaza "cywilizacji" i mozna bylo pochandlowac wziasc questy... tutaj wlasciwie na 90% bedzie to nastepna lokacja gdzie trzeba odstrzelic ilus tam mutantow [swoja droga skad ich qrwa tak duzo?] i zebrac fanty.. ehmm szkoda...

Ale za to spotkalem stwora ktory wczesniej nie byl w zadnym fallu a jest naprawde fajny [bo te duze kraby jakos mnie nie ruszaja..] jet to przerosniety mis y[a]ogi:)

Awatar użytkownika
Kebab

Post autor: Kebab » 28 lis pt 2008, 3:35 pm

nom , duzy minus , bo przez caly czas rozgrywka toczy sie do okola megatown, wyjśc za miasto nazbierac gratow i wrocic do sklepu sprzedac. niema czegoś takiego ze w nowo odkrytym mieście mozna znale?c zupelnie inne sprzety do kupienia/kradziezy. zauwazyliście ze w miare z rozwojem postaci, sprzety u babki w megatown są coraz leprze.
.Kaweh Wahid.

nes

Post autor: nes » 28 lis pt 2008, 3:39 pm

Kebap pisze:caly czas rozgrywka toczy sie do okola megatown, wyjśc za miasto nazbierac gratow i wrocic do sklepu sprzedac.
nie. grając drugi raz wysadzilem je na poczatku. :D juz nie przesadzja z tym kreceniem sie w okolo megaton, jest cala masa innych miejsc ze sklepami, czesto rowniez niezle wyposazonymi. jedynie faktem jest, ze babka ze sklepu z posrod NPC'ow ktorych spotkalem miala najwiekszego skila do naprawiania przedmiotow ( ~45 skila) :- )

Awatar użytkownika
Kebab

Post autor: Kebab » 28 lis pt 2008, 3:54 pm

nes masz po czesci racje np. u canibali jest sklep. ale jakos nie wywolal u mnie zachwytu. w sklepach nic niema ciekawego. jedynie fajnie jest pochandlowac z karawanami. (aktualnie gram zlą postacią co napada na karawany :) )

sprawa tez jest taka iz (co zdarzalo sie bethezdzie popelnic w innych produkcjach) fajniejsze sprzety znajduje sie na pustyni niz w sklepach. co jakoś nie powoduje (przynajmniej u mnie) zbierania kasy na jakiś fajny sprzet. lepiej poszukac zorganizowanej grupki i uzyc kilku min i granatow.

i pytanko do was, znale?liście jakąś opcje u kogoś do upgradeowania broni czy pancerzy?
.Kaweh Wahid.

Awatar użytkownika
Chewie
Kontakt:

Post autor: Chewie » 28 lis pt 2008, 4:10 pm

Nic takiego nie znalazlem.. nes moze sa takie lokacje.. ja mam juz jakies [albo dopiero?:)] 25 h gemeplaya.. i 14 poziom.. i narazie nic ciekawego oprucz megatony [jesli chodzi o miasta z jakas tam spolecznoscia] nie spotkalem..

Awatar użytkownika
Filu
Kontakt:

Post autor: Filu » 28 lis pt 2008, 5:13 pm

hmm zawsze mozna isc do rivet city... tam maja duuuuuuuuzo lepszy sprzet niz w megaton ;)

Awatar użytkownika
trefl
Facebook: Klasa Trzecia Ce
Kontakt:

Post autor: trefl » 29 lis sob 2008, 11:19 am

edytor i dodatki
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=44080

btw. watpliwosci tych co jeszcze mieli watpliwosci: PS3 czy XBOX360 zostaly rozwiane :)

Awatar użytkownika
Mrok
Kontakt:

Post autor: Mrok » 29 lis sob 2008, 3:59 pm

Argh... Kebs, jesteś chyba najbardziej negatywnie doświadczonym przez F3 czlowiekiem na tej planecie...

Awatar użytkownika
Kebab

Post autor: Kebab » 29 lis sob 2008, 5:04 pm

no niestety jestem :) ale to ze wzgedu iz przeszedlem morrowinda prawie tyle razy co falla1,2 i poznalem jego bledy na wylot i widze ze w f3 sie powtarzają co mnie boli :/

dla zmiany klimatu wypisze liste zeczy co w f3 mnie sie podobają:

-roznorodnośc jedzenia
-radioaktywnośc (czasmi trzeba uwazac gdzie sie chodzi albo co sie je)
-karawany
-wlasny dom
-akcje z roznych kamer w vatsie
-fn fall
-mauser
-ak
-shishkebab
-rock-it-launcher
-wybuch atomowy
-harold
-ghule
-modele samochodow
-modele broni
-modele mutantow i ghuli
-ciekawe pomysly (lokacje, bron itp.)
-napis fallout 3 na pudelku gry
-NO I POWER ARMOR generalnie dali rade z projektem.

p.s co do zapowiadanego dodatku to pozyjemy zobaczymy :)
.Kaweh Wahid.

Awatar użytkownika
gaber
Facebook: Mi?dzygalaktyczna Baza Miedzygalaktycznych Bohaterów
Kontakt:

Post autor: gaber » 05 gru pt 2008, 7:46 am

Mroko... gdzie mozna te swoje mieszkanko znale?c?
Kurde przydal by mi sie sklad gratow ktore zbieram

ODPOWIEDZ