Fallout - legenda wiecznie zywa

o gierkach komputerowych w klimatach post-apo i innych kultowych dla BoB
Kebab
Facebook: Beer Sex and BEER

Post autor: Kebab » 07 lis pt 2008, 3:17 pm

zarobią zarobią, niedlugo wyjdzie dodatek. a fallouta 4 juz zapowiedzieli.

nadeszly mroczne czasy w świecie fallouta, teraz rządzi mroczne imerium bethesdy. mam nadzieje ze brayan fargo zrobi rebelie i posprząta ten burdel :P (zeby mu tylko reki nie od cieli ;) )
.Kaweh Wahid.

Awatar użytkownika
Mrok
Facebook: Gda?sk
Kontakt:

Post autor: Mrok » 07 lis pt 2008, 4:01 pm

Podpisuje sie w 100% pod opinia Trefla.

Dla mnie pozostaje niezwyklą tajemnicą dlaczego tak jest. Przy takich pieniądzach, czasie na produkcje, oczekiwaniach - nie zadbano o ELEMENTARNE sprawy, ktore wychwytuje niemal od razu kazdy grający. Czy gra nie byla testowana? Wiemy ze byla. Wiec jaki byl poziom testujących? Moze trzeba uznac, ze gra nie powstala DLA NAS. Ze jest jaka jest z zalozenia. Ze niedociągniecia jakie nas denerwują nie są istotne dla wspolczesnej grupy docelowej. Szokujące i smutne :/
Jestem Władcą wszechświata, Niszczycielem galaktyk!
------------------------------
"Jeśli chcesz mieć coś czego inni nie mają, rób coś czego inni nie robią"

Kebab

Post autor: Kebab » 07 lis pt 2008, 4:13 pm

pieniązki pieniązki, im prostrza gra tym wiecej odbiorcow. morrowind i obliwion mialy tesame bledy a tez sie sprzedawaly. wzieli poprostu ten sam engine bo taniej. smutne iz przytrafilo sie to akurat falloutowi.
.Kaweh Wahid.

Awatar użytkownika
Marvin
Facebook: Nurnberg
Kontakt:

Post autor: Marvin » 08 lis sob 2008, 3:59 pm

Gra Ukonczona, za malo i za biednie, staralem sie robic to jakis nieliniowo troche pujsc tu troche tam i co? koniec koncow zawsze albo sie kasa albo amunicja konczyla - poboczne zadania sa nieoplacalne, i jak by sie czlowiek nie staral idzie sie bardzo liniowo do przodu co w konsekwencji prowadzi do blyskawicznego ukonczenia gry(niecale 24h cala gra ;/)
A tak pozatym:
-grafa mi sie podoba
-bledow niewychaczylemw dzialaniu zadnych
-npcty troche pustawe(koles z palka policyjna leci na azymut na postac w PA i z minigunem)
-Fajnie PA rozwiazane, trzeba sie troche bez pomeczyc
-fabula glowna nawet ciekawa
-wkurzajace lazenie po calej mapie do "nieodkrytych lokacji"
-VATS jest genialny, posune sie nawet do stwierdzenia ze taki system jest najbardziej odpowiedni do tej gry
-Atakowanie oddzialu mutow w pancerzu zwiadowcy i z ripperem w lapie jest.. fajne :P bo potem sie lata z minigunem chle chle
Thing!
Don't use yours genitals to stop a chainsaw blade

Kebab

Post autor: Kebab » 08 lis sob 2008, 5:59 pm

ja tam gram powoli w f3.

najbardziej mnie smieszy to ze nie spotkalem jeszcze przeciwnika co by biegal szybciej ode mnie.

grupa psow nie jest w stanie mnie dogonic.

p.s caly czas sie zastanawiam czemu nie zrobili tak jak w tacticsie ze mozna wybrac pomiedzy walką turową a czasu zeczywistego
.Kaweh Wahid.

Awatar użytkownika
Mrok
Kontakt:

Post autor: Mrok » 08 lis sob 2008, 7:12 pm

Kebs, nawet o tym nie pomyślalem - rzeczywiście jest to chore ze jest sie najszybszym :)

Co do vats - super, ale co zrobic jak sie PA skonczą? Wrocic do real time i spierdalac poki sie nie naladują - troche to durne :/

No i mozliwośc skonczenia gry w 24h - gry rpg w ktorej i tak mase czasu zajmuje bieganie i walka... mowi samo za siebie. Ciekawe ile jest questow i dialogow w sumie w porownaniu do F1 i F2?

Awatar użytkownika
Filu
Kontakt:

Post autor: Filu » 08 lis sob 2008, 8:42 pm

fajna rzecz... idac na questa w poszukiwaniu moleratow wszedlem do kanalow... troche ghuli a gdy doszedlem na drugi koniec trafilem do pomieszczenia gdzie ghuli pelno na suficie sentry gunny mk1 walace do wszystkiego a zboku koles z minigumen (mad johnny czy cos takiego) wali tez do wszystkiego co sie rusza... to w 2 godzinie gry... moze uda mi sie pistoletem/saw-off shootgunem go zalatwic... mam tez a.rifle ale uszkodzony mocno hmmm we will see :)

to jest calkiem niezla gra post apo.. a nie fallout

p.s.
chowalem sie przed sniperem za wrakiem samochodu... eksplodowal.. tak to jest denerwujace

Awatar użytkownika
Marvin
Kontakt:

Post autor: Marvin » 08 lis sob 2008, 8:47 pm

Filu, rozwalilem kolesia w PA ze strzelby :p drugiemu dalem noge do Megaton :P
Ekhm wie ktos jak sie rozbraja miny? bo ja albo ciskalem granatami albo wlazilem w nie :D
Thing!

Awatar użytkownika
Filu
Kontakt:

Post autor: Filu » 08 lis sob 2008, 9:41 pm

musisz miec odpowiednio wysokiego skilla (chyba explosives) , podejsc powoli do miny i zdazyc nakierowac na nia i wcisnac E :P

Awatar użytkownika
Marvin
Kontakt:

Post autor: Marvin » 08 lis sob 2008, 11:35 pm

aha ok :p
Thing!

Kebab

Post autor: Kebab » 09 lis ndz 2008, 12:54 am

ja mam skila explosiw na 20% i rozbrajam po kliknieciu na nie (niewiem jak jest w PC na konsoli wciskam "x")
.Kaweh Wahid.

nes

Post autor: nes » 09 lis ndz 2008, 10:17 am

gdzies spotkalem gostka w grze co mowil o tych autach, ze "sa grozne bo silniki na ogniwa termojądrowe caly czas moga byc grozne mimo uplywu lat" ;) czy cos w ten dezajn.

zgadzam sie z Filem, fajna gra "post-apo" ;)

Awatar użytkownika
Mrok
Kontakt:

Post autor: Mrok » 09 lis ndz 2008, 12:06 pm

AbstraCHUJąc od klimatu post czy nie apo i czy fallout czy nie - to oceniajac gre jako po prostu nowy produkt pod tytulem "gra rpg" stwierdzam ze jest chujowo niedopracowana i posiada duzo wiecej niedorzecznosci niz gry z przed 10 lat.

Kebab

Post autor: Kebab » 09 lis ndz 2008, 2:31 pm

prawda ssie pale . co do termo jąder, to chyba nie powinny one powodowac zapalenia sie zardzewialego nadwozia ?????
.Kaweh Wahid.

Awatar użytkownika
Filu
Kontakt:

Post autor: Filu » 09 lis ndz 2008, 4:31 pm

ja mysle ze zbyt jednak surowo oceniacie gre... ja daje jej 7/10 starajac sie obiektywnie na nia patrzec

Awatar użytkownika
Marvin
Kontakt:

Post autor: Marvin » 10 lis pn 2008, 6:14 pm

a ja jej dam 8 bylo by 9 gdyby niemial fallouta w nazwie :D
Thing!

Awatar użytkownika
gaber
Facebook: Mi?dzygalaktyczna Baza Miedzygalaktycznych Bohaterów
Kontakt:

Post autor: gaber » 14 lis pt 2008, 1:47 pm

Awatar użytkownika
Chewie
Facebook: voult 69
Kontakt:

Post autor: Chewie » 14 lis pt 2008, 1:56 pm

ha najpierw niech zcaznie chodzis stabilnie potem niech lepiej wyglada:P pirat mi sie tylko raz powiesil a oryginalsie wiesza caly czas:P zenada:P

Awatar użytkownika
Mrok
Kontakt:

Post autor: Mrok » 14 lis pt 2008, 2:53 pm

No mi przynajmniej sie nie wiesi.

Awatar użytkownika
Chewie
Kontakt:

Post autor: Chewie » 14 lis pt 2008, 3:00 pm

a beta wypuscilapatcha..ale tylko do wersji us/uk:P beka:P

Andrew
Facebook: Wroc?aw/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Andrew » 16 lis ndz 2008, 10:39 pm

-npcty troche pustawe(koles z palka policyjna leci na azymut na postac w PA i z minigunem
Bethesda.
To slowo wszystko tlumaczy. W Morrowindzie gdy strzelileś do NPCa z luku, to ten nie chowal sie, tylko wyjmowal bron i z krzykiem galopowal w Twoim kierunku. Ty w tym momencie mogleś wskoczyc na np. skalke, tak by byc poza zasiegiem jego broni i spokojnie kontynuowac strzelanie. Jezeli jeśli NPC mial slabą Akrobatyke, to dobiagal pod glaz i dalej tylko "biegl w miejscu" w twoim kierunku, co jakiś czas krzycząc :"now you die!", czy coś w ten desen.

Ale co sie tyczy Fallouta3: widzialem troche u kumpla i wiecej zobaczyc nie chcialem. Fajna graficzka, nawet FPP przezyje, ale jakoś mi nie podeszlo.

Awatar użytkownika
Filu
Kontakt:

Post autor: Filu » 16 lis ndz 2008, 11:13 pm

na szczescie same potworki gdy nie ma zbyt duzej interakcji z neutralnymi npc zachowuja sie wporzadku... atakuja w grupie, wycofuja sie by sie ukryc lub stosuja manewry oskrzydalajace... uf

Awatar użytkownika
Marvin
Kontakt:

Post autor: Marvin » 16 lis ndz 2008, 11:42 pm

taa ale przynajmniej szpony sa klimatyczne - leci toto na pale zabijajac wszystko po drodze :D a tak btw to na mapie jest calkiem sporo jednak lokacji.. nosze sie ze zrobieniem graficzki z cala kompletna mapa, co wy na to?
Thing!

Kebab

Post autor: Kebab » 17 lis pn 2008, 12:00 am

lokacji moze sporo ale w porownaniu z poprzednimi falloutami to i tam malo.
.Kaweh Wahid.

Awatar użytkownika
Marvin
Kontakt:

Post autor: Marvin » 17 lis pn 2008, 12:41 am

malo? ja bym rzekl ze jest w penis wiecej.. dowod: UWAGA SPOILER!
http://agentpothead.com/fallout3.swf
Thing!

Awatar użytkownika
Chewie
Kontakt:

Post autor: Chewie » 17 lis pn 2008, 9:37 am

a ja mam coraz fajneijsze odczucia co do F3. Jest sporo wqurzajacych rzeczy.. o wiekszosci mrok pisal.. ale questy nie sa takie durne jak by sie na pocztaku wydawalo. Mapa jak dla mnie narazie spora.. i jest sporo fajnych lokacji, informacje w kompach tez sa klimatyczne [posterunek policji jest w chuj klimatyczny] i tam super mutant sie chowal za drzwiami przed moimi strzalami.. a jakis inny z za skaly granatami do mnie napierdalal... i nawet ze zwiechami chyab sobie poradzilem:) wiec wczoraj bez wqurwy na gre pogralem ze 3 godzinki i mimo tych wqurwiajacych drobiazgow gra mi sie dosc milo..

Awatar użytkownika
Mrok
Kontakt:

Post autor: Mrok » 17 lis pn 2008, 1:23 pm

Gra sie zdecydowanie milo, po prostu trzeba zaakceptowac gre z jej wadami. Napewno poziom dialogow jest duzo nizszy, zdecydowanie na akcje postawiony jest nacisk, nie ma w tym tyle rpg co w starych rpg, ale mimo wszystko gra sie fajnie. Lokacji jest w chuj ale śmieszy mnie to, ze osobne lokacje znajdują sie od siebie o 2 zakrety lub jedną gorke. Jak wyjdziesz z megatony i obejdziesz ją od tylu i wlączysz mape to zobaczysz ze jesteś juz w polowie drogi do nastepnej lokacji ;)

Awatar użytkownika
Mrok
Kontakt:

Post autor: Mrok » 17 lis pn 2008, 1:26 pm

Poza tym "Lokacja" w F3 ma sie NIJAK do lokacji z F1 i F2. Tam KAZDA lokacja miala przynajmniej tyle questow co megatona, lub kilka razy wiecej. Tutaj lokacją jest juz osobny spalony kościolek gdzie placze jeden czlowieczek ktoremu mowisz zeby spadal do domu, a Ty znajdujesz tam ksiązke i troche ammo.

Awatar użytkownika
Filu
Kontakt:

Post autor: Filu » 17 lis pn 2008, 5:15 pm

co do lokacji prawda.. myslalem ze calosc mapy w f3 to tylko jakis tam obszar a tu dupa tylko tyle i nic wiecej...

co do grania - racja da rade sie wciagnac i milo spedzic godzinki

mam karme very good i co ciekawe klan white talon (bounty hunters) ciagle chca mnie ubic bo ktos dal im kontrakt na 1k kapsli powod? - "white knights" trzeba ubic by sie nie panoszyli :D mile

Awatar użytkownika
Jagi
Facebook: 3C
Kontakt:

Post autor: Jagi » 17 lis pn 2008, 5:18 pm

Bo ja wiem. Klimat trzyma tylko, ze jest w 3D. Moze my juz starzy jestesmy i na falloucie zeby zjedlismy. Wiecie co mi sie wydaje..... ta gra przypomina nasze larpy...... jest nudno.... potem przechodzi karawana.... potem sie strzelami.... i mozna sie najebac w barze. Wiec moze jest bliska rzeczywistosci :):)

ODPOWIEDZ