Kto nie byl w wojsku niech sie boi

w oczekiwaniu na doomsday
Awatar użytkownika
Jagi
Facebook: 3C
Kontakt:

Kto nie byl w wojsku niech sie boi

Post autor: Jagi » 05 lip czw 2007, 8:19 am

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... &_ticrsn=3

Brakuje poborowych - armia siega po starsze roczniki

Masz 28 lat, zone i dziecko, ale nie byleś w wojsku? To w kazdej chwili spodziewaj sie powolania - ostrzega "Gazeta Wyborcza". Armia siega po starsze roczniki, bo mlodzi poborowi masowo wyjezdzają z Polski.

Kilka dni temu 28-letni Miroslaw Kaminski z Tychow dostal pismo z Wojskowej Komendy Uzupelnien. Z niedowierzaniem przeczytal, ze zostal wezwany do odbycia zasadniczej sluzby wojskowej. Powolanie do armii przewroci do gory nogami jego zycie. Niedawno urodzilo mu sie dziecko, zona ma nienormowany czas pracy, a on sam awansowal w firmie. Co teraz z rodziną, co z pracą?

Kaminski zacząl dzialac: zapisal sie do szkoly policealnej (ale dopiero od września), szukal lekarzy, ktorzy stwierdziliby u niego wade serca (nic z tego, za bardzo sie boją), probowal znale?c dojścia do bylych pracownikow WKU i sprawe odkrecic. Jedynym efektem zabiegow jest informacja, ze w wyznaczonym terminie ma sie stawic w WKU. Pojedzie na dziewieciomiesieczne przeszkolenie do jednostki. Przez pierwsze tygodnie bedzie sie uczyl defiladowego kroku i zapoznawal z budową pistoletu maszynowego. Rodzina zobaczy go dopiero na przysiedze - czytamy w dzienniku.

Przypadek Kaminskiego nie jest odosobniony. W tym roku armia bedzie uzupelniala niedobory w jednostkach poborowymi, ktorzy mają 28-29 lat i ustabilizowaną sytuacje zawodową, a nawet rodzinną.

Mlodzi poborowi coraz cześciej wyjezdzają za pracą do Anglii czy innych krajow Unii, trzeba te luke zapelnic - tlumaczy major Zenon Cwiek z WKU w Tychach. Siegamy jednak tylko po tych, ktorzy z roznych powodow nie uregulowali do tej pory swojego stosunku do sluzby wojskowej. Wedle ustawy o powszechnym obowiązku obrony sluzbie wojskowej podlegają mezczy?ni az do 50. roku zycia - dodaje.

"Gazeta Wyborcza" ostrzega: z powolaniem do wojsko muszą sie liczyc wszyscy - takze jedyni zywiciele rodzin. W zeszlym roku do wojska wcielono ok. 500 takich mezczyzn, a w tym juz 400. Przez dziewiec miesiecy armia bedzie im wyplacala zasilek w kwocie minimalnego wynagrodzenia - niewiele ponad 900 zl, oplacala mieszkanie oraz zawiesi splate zaciągnietych kredytow - informuje "Gazeta Wyborcza". (PAP)

Awatar użytkownika
gaber
Facebook: Mi?dzygalaktyczna Baza Miedzygalaktycznych Bohaterów
Kontakt:

Post autor: gaber » 05 lip czw 2007, 8:28 am

nie grozi osobom ktorzy maja uregulowany stosunek do sluzby wojskowej - rezerwa

Awatar użytkownika
trefl
Facebook: Klasa Trzecia Ce
Kontakt:

Post autor: trefl » 05 lip czw 2007, 9:15 am

byle nie przed oldtown :)

Awatar użytkownika
Chewie
Facebook: voult 69
Kontakt:

Post autor: Chewie » 05 lip czw 2007, 9:18 am

w dupie to mam i tak kategoria "D":)

Awatar użytkownika
Zocik
Kontakt:

Post autor: Zocik » 05 lip czw 2007, 9:18 am

Ja sie jeszcze nie boje. Zobaczymy co bedzie za te 3-4 lata.

mangus
Facebook: z dupÄ…d

Post autor: mangus » 05 lip czw 2007, 12:15 pm

monika tez sie nie bala i sama poszla zalatwic sobie ksiazeczke wojskowa i poszla do woja :D mieczaki :P

Awatar użytkownika
Chewie
Facebook: voult 69
Kontakt:

Post autor: Chewie » 05 lip czw 2007, 12:31 pm

ha.. ale mi religia nie pozwala:P

HarQ

Post autor: HarQ » 05 lip czw 2007, 1:14 pm

a ja sie brzydze przemoca

Awatar użytkownika
nesfor
Facebook: Valut Tczew City
Kontakt:

Post autor: nesfor » 05 lip czw 2007, 1:53 pm

mi tam wsio ryba, jakby mnie wzieli to bym sprzetu jakiegos dla BOB'a nachapal :D

Awatar użytkownika
Technik
Facebook: Buc?aw
Kontakt:

Post autor: Technik » 05 lip czw 2007, 4:50 pm

ja sie chcialem zglosic na ochotnika bo ponoc mozna bylo wybierac sobie wtedy jednostke... nie mozna... chcialem do oddzialu sssanitariuszek....
:)

ODPOWIEDZ