F.A.T.E. The Postapocalyptic LARP (GER)

jak bawiÄ… sie w fallout poza RP
Awatar użytkownika
Zocik
Kontakt:

F.A.T.E. The Postapocalyptic LARP (GER)

Post autor: Zocik » 27 mar pt 2009, 9:10 am

http://www.lost-ideas.com/?fate

Niech nasi deszyfranci to zbadaja. Klimaty Fallout & STALKER. Galeria naprawde kozacka:
http://s222.photobucket.com/albums/dd29 ... eas/FATE1/

Awatar użytkownika
Chewie
Facebook: voult 69
Kontakt:

Post autor: Chewie » 27 mar pt 2009, 9:19 am

Mam wrazenie ze to jest komercyjna impreza.. tzn maja jakas lokacje.. i biora kase za organizowanie larpow...

Co do tlumaczenia moze byc ciezko bo nie wiem czy ktos z nas zna jezyk wolfgangow:P

Zdjecia.. widzialem tylko jedna strone zdjec [nie wiem czy jest wiecej bo nie wiem jak sie przechodzi na nastepne jesli sa:P].. i powiem ze samochod rozpierdala.. to jest qrwa wyjebana w kosmos bryka:) ale reszta zdjec..standard...:) tzn dobry poziom ale nic super specjalnego.. smaochod.. uhmm..rozjebalo mnie to:)

EDIT

Dobra dotarlem do reszty zdjec.. mega wypasik:) generalnie juz chyab wiem w jakim kierunku isc ze strojem:) mam wrazenie ze za malo smieci mamy podoczepianych:)

Rhotax First_VaultDweller
Facebook: z tamtÄ…d
Kontakt:

Post autor: Rhotax First_VaultDweller » 27 mar pt 2009, 9:43 am

chewie - true, jest to event z biletami wstepu, patzre jak to wyglada cenowo wlasnie...
anyway, wez pod uwage ze oldtown i wszystkie inne konwenty organizowane na powaznie tez są platne

wlasnie obadalem ceny:
od 30 do 120 euro, w zaleznosci od opcji
http://shop.strato.de/epages/61551152.s ... ies/Events

kurwa. rzucam wszystko i na Rokitkach organizuje larpy dla niemcow.
musze tylko spalic 4 domy sąsiadow do polepszenia klimatu.

Awatar użytkownika
Chewie
Facebook: voult 69
Kontakt:

Post autor: Chewie » 27 mar pt 2009, 12:26 pm

rho zgadza sie ale impreza sama w sobie raczej jest non profit dla orgow a czasem dokladaja.. a tutaj wydaje mi sie ze jest nastwiona na zysk..

co nie zmienia faktu ze niezle czescludzi wyglada..ale obawiam sie ze ci najlepiej zrobieni to orgi:P

BooN
Facebook: ÅšlÄ…sk/OldTown
Kontakt:

Post autor: BooN » 22 maja pt 2009, 11:06 am

sorry za odgrzeb ... moj wolfgangowy jest juz troche zaruścialy ale z tego co wyczytalem na ich stronie organizują dwie wersje tego larpa. Jedną nastawioną calkowicie na handel i odgrywanie postaci i drugą tzw tactics z uzyciem airsoftu.
Chewie masz racje ze larp jest komercyjny poniewaz z tego co rozumiem - chociaz moglem zle zrozumiec - larp jest organizowany przez agencje ktora specjalnie z tego powodu powlali do zycia, a ktora zajmuje sie takze organizowaniem innych konwentow i larpow.

edit: wlaśnie dorwalem sie do regulaminu - obszerne bydle bo 68 stron ma na pierwszy rzut oka juz widze ze mozna sprzet wypozyczac i tp. wiecej podam jak sie w to wgryze

Ciekawy system panowie postawili. Poniewaz larp jest coroczny, wszystko co na nim zdobywamy nie przepada. Kazdy uczestnik otrzymuje LIIN ktory jest po prostu numerem identyfikacyjnym. Podaje sie go np odbierając komuś bron, co jest wg regulaminu dopuszczone. Podaje sie go takze podczas wizyt u lekarza i odmeldowania sie z lapra - co pozwala na inwenataryzacje naszych dobr - i ogolnie w wielu miejscach sie go podaje.
Mają tez dziwny system oplat za dzien istnienia postaci, ktorego nie do konca rozumiem, tak jak regul odnośnie benzyny.
Postacie są jednorazowe, co oznacza, ze jeśli zginiesz to trup z ciebie - mozna oczywiście odgrywac inną postac, ale powinna ona calkowicie odrozniac sie od poprzedniej poprzez stroj. No i oczywiście czlowiek traci wszystko co posiadal - startuje sie z bazową dla danej klasy postaci. Nikt oczywiście nie zabrania odgrywania kilku postaci niejako rownocześnie. Nie mogą one jednak sluzyc do przechowywania przedmiotow itp.
Odnośnie śmierci istnieje kilka sposobow reanimacji i roznego typu uzywki pozwalające przezyc naszej postaci troszeczke dluzej.
Reguly trafienia - zasadniczo nie odrozniają sie od tego co mamy obecnie w mechanice OldTown. Dopuszczone do gry są jednak pistolety na wode traktowane jako miotacze kwasu czy coś takiego. Bez pancerza oznacza to trupa, z pancerzeem - traci sie pancerz ktory mozna naprawic u technika. Asg - wogole jest niestosowane podczas lapra w czystej postaci - korzysta sie z alternatywnych metod jak bron na strzalki i gumowe/piankowe kulki - ktore jednak muszą byc przystosowane wizualnie. Asg dopuszczone jest jedynie w odmianie FATE Tactics - bardziej nastawionej na walke.
Caly system jest bardzo rozbudowany ale takze bardzo prosty. Oparty glownie na zasadzie - umiesz to co umiesz. Nie ma klasy magicznych wojownikow cienia ktora zaklada czerwone bereciki z pomponami co czyni ich niewidocznymi i kazdy gracz musi udawac ze ich nie ma dopoki go nie ukatrupią itp.
Gospodarka - gospodarka jest samoregulujące sie dla wygody graczy zostaly jednak uzgudnione stawki za produkty/uslugi. Niektore ugrupowania posiadają nawet wlasne jednostki monetarne, ktore posiadają ustalony kurs wg. child - podstawowej waluty FATE.

To na tyle na szybko i gorąco - postaram sie zrobic lepsze zebranie regul, jeśli czas mi na to pozwoli :]

Awatar użytkownika
Zocik
Kontakt:

Post autor: Zocik » 22 paź pt 2010, 5:24 pm

jakieś nowe foty czy coś w ten desen:
http://www.lost-ideas.com/li-gallery/fate-best-of

ODPOWIEDZ