z cyklu "zrob to sam" - BAZUKA - za okolo

nes

z cyklu "zrob to sam" - BAZUKA - za okolo 30zl...

Post autor: nes » 27 lip czw 2006, 9:09 am

Taka ciekawostka -> http://www.maxior.pl/?p=index&id=25181Kornel

Robcie z tym co chcecie, ale ja ide zaraz po rurki do castoramy... :twisted:

PS. ludzie z okolic wrzeszcza, zacznijcie patrzec nie tylko POD nogi... :roll:

Awatar użytkownika
Mrok
Facebook: Gda?sk
Kontakt:

Post autor: Mrok » 27 lip czw 2006, 9:32 am

Ktoś umie wyjaśnic jaka reakcja zachodzi w tej odrobinie lakieru do wlosow??? Anyway, wyrąbane w kosmos :D
Jestem Władcą wszechświata, Niszczycielem galaktyk!
------------------------------
"Jeśli chcesz mieć coś czego inni nie mają, rób coś czego inni nie robią"

mangus
Facebook: z dupÄ…d

Post autor: mangus » 27 lip czw 2006, 11:18 am

proponuje zrobic bractwowy mozdziez 3 lufowy do ladowania na krutka odleglosc oraz jednolufowe przenosne dzialo na daleka odleglosc :D

nes

Post autor: nes » 27 lip czw 2006, 11:29 am

Mrok pisze:Ktoś umie wyjaśnic jaka reakcja zachodzi w tej odrobinie lakieru do wlosow??? Anyway, wyrąbane w kosmos :D
z chemii bylem zawsze marny, ale tak na chlopski rozum - lakier do wlosow jest stosunkowo bardzo latwo palny... a przy tym dośctani. 8)

tylko, zastanawia mnie, czy w przypadku lakieru do wlosow wystarczy zapalarka iskrowa? najwyzej trzeba bedzie jakiejś gozowo-plomieniowej uzyc ;)

rurki kupilem przed chwilą za nieduze pieniądze, teraz musze jeszcze gdzieś zapalareznaleśc w odmu i ziemniaki :twisted:

beta-testy wieczorem

widgetrex
Facebook: Lubin
Kontakt:

Post autor: widgetrex » 27 lip czw 2006, 11:42 am

nes zrob jakis pogladawy filmik, zstanawiam sie zeby skonstruowac mozdzierze na ziemniaki :D

nes

Post autor: nes » 18 sie pt 2006, 10:24 am

w moim dziele zaistnial pewien przestoj tworczy... ale dzisiaj rano potknolem sie o rurki i pomyślalem aby skonczyc ten wynalazek... a jak pomyślalem tak i zrobilem. ;]

teraz tylko musze przeprowadzic beta-testy... szkoda, ze ogrodek przed bunkrem swoim mam taki maly...

Awatar użytkownika
Mrok
Facebook: Gda?sk
Kontakt:

Post autor: Mrok » 18 sie pt 2006, 11:38 am

My mamy amunicje + paliwo + zlozony prototyp + amunicje, nie mamy zapalniczki :>
Jestem Władcą wszechświata, Niszczycielem galaktyk!
------------------------------
"Jeśli chcesz mieć coś czego inni nie mają, rób coś czego inni nie robią"

nes

Post autor: nes » 18 sie pt 2006, 11:52 am

ja ekonomicznie uznalem, ze nie jest oplacalne kupowanie zapalarki iskrowej (~10zl) do tego typu konstrukcji [ --> nie bylo w dwoch sklepach gdzie szukalem ;p], dlatego tez zmuszony bylem uzyc mozgownicy... efektem jest rozmontowana zwyczajna zapalniczka, po rozlozeniu wydlubalem mechanizm iskrowy, scyzorykiem zrobilem dziure w rurze, wsadzilem mechanizm i zalalem "kropelką"... iskry lecą.

[BS]Iwan

Post autor: [BS]Iwan » 20 sie ndz 2006, 10:23 pm

powiem wam panowie o prostym i bardzo skutecznym paliwie mi osobiscie nigdy z tym lakierem dezodorantem a nawet gazem do zapalniczek ten numer nie wyszedl otoz mozna zrobic konstrukcje bardzo prosta rzec by mozna spartanska wystarczy jedna rurka kal. ok 30-40mm i worek z piaskiem odpowiadajacy ciezarowi pocisku wiec najpierw nalzey sporzadzic proch czarny w ym celu trzeba sie udac do ogrodniczego po saletre potasowa (KNO3) siarke a wegiel drzewny najlepiej zrobic samemu wszystkkie skladniki zmielic i zmieszac (proporcje sa ogolnie dostepne) teraz pocisk osobiscie strzelalem jablkami ziemniaki tez sie nadaja ... jak to zrobic bierzemy rure pcv polerujemy od srodka robimy nozem dziurke na lont wsadzamy worek z piaskiem tak aby wcodzil na scisk wkladamy worekczek z prochem (nie wiecej nie 2 lyzki stolowe ) jablko na ramie bron i ognia ... w tej opcji jest zwyczajny pancerfaust jezeli rure napelnimy do polowy piskiem i zamkniemy od dolu mamy mozdziez stacjonarny w tej opcji sprawdza sie znacznie lepiej jezli dysponujemy dobrym prochem mozemy takie jablko lub ziemniak wyslac na dosc spora odleglosc ...

pozdrawiam

Krzychoo
Facebook: z za krzaka

Post autor: Krzychoo » 20 sie ndz 2006, 11:56 pm

Iwan a czy takiej rurki z pvw proch ni rozsadzi po ktoryms tam strzale??? glupio bylo by zebym taki wybuiszek rozerwal nam rurke przy glowie czy cos..

ale jak sie zastapi rurke pvw rurka metalowa to nie powinno bycproblemu - dziureczkena lont bez problemu mozna nawiercic

[BS]Iwan

Post autor: [BS]Iwan » 24 sie czw 2006, 10:40 am

ja robilem tak ze na komorze spalania mialem jescze nakladke z rurki po dywanie zcisnietej obejmami hydraulicznymi caly pic polega na tym zeby o [popcisk i pzeciw waga sie slizgaly we wnetrzu rurki z oporami ale zeby jednak chodzily

ODPOWIEDZ